Jump to content

A magyarok inkább online utaznak, mint a valóságban

2018. 08. 23. 09:00

Egy friss felmérés szerint a lakosság döntő többsége elképzelhetetlennek tartja az utazástervezést az internetes szolgáltatások nélkül. Az utazási irodák már nem olyan keresettek.

A felmérést a GfK piackutató készítette több európai országban idén júniusban, 5000 felnőtt online megkérdezésével. Az internetes eszközök használatában a felmérésben részt vevő négy ország - Csehország, Görögország Lengyelország és Magyarország - között a magyarok vezetnek: az utazás megtervezéséhez a magyarok 65 százaléka, a lengyelek 56 százaléka, a csehek 42 százaléka, és a görögök 39 százaléka találta hasznosnak ezeket a lehetőségeket. A magyarok 35 százaléka keresőmotorokkal, 22 százalék utazási oldalakon keres ajánlatokat, és 25 százalék használja az úti célról való információk összegyűjtésére is.

Nem csak a tervezésben, a kivitelezésben is fontos a net

Az internet nem csak a nyaralás megkezdése előtt, hanem az ott-tartózkodás idején is fontos: a magyarok 87 százaléka, a lengyelek és a görögök 95 százaléka, a cseheknek pedig 83 százaléka használja az internetet az utazás során. A nyaralás alatt a közösségi média oldalakat a magyarok 48 százaléka, a görögök 60 százaléka, a lengyelek 63 százaléka, a csehek 39 százaléka használja, de térképekre - a magyarok 71 százaléka - , vagy a munkával kapcsolatos kérdésekre is gyakran rákeresnek, és vásárolnak is.

Autó és apartman, a magyar utazó ismérve

A négy ország utazói között a legnépszerűbb közlekedési eszköz az autó a kutatás szerint. A szálláshelytípusokat illetően azonban eltérnek a preferenciák: a görögök 74 százaléka a hagyományos hoteleket választja. Ezzel szemben a magyarok és a lengyelek között népszerűek a különálló apartmanok és házak, ezeket 33 illetve 34 százalékuk választja. Magyarországon a rokonoknál, barátoknál történő elszállásolás gyakorisága a tavalyi adatokhoz hasonlóan alakul, 23 százalékuk választotta ezt a lehetőséget.

A célország kiválasztásakor a legtöbb országban az ár a legfontosabb szempont. A kutatás szerint idén nyáron a legtöbben júliusban, vagy augusztusban terveztek szabadságra menni. Átlagosan a megkérdezettek 9 százaléka utazott szabadságra az év első felében, 11 százaléka pedig megvárja a szeptemberi kedvezményeket. Tavalyhoz hasonlóan alakul azoknak a száma, akik egyáltalán nem terveznek nyaralást, Magyarországon 15 százalék, Csehországban 16 százalék, Görögországban 24 százalék, Lengyelországban 15 százalék.

(Forrás: vakaciozzunk.co.hu;MTI | Kép: pixabay.com)