Jump to content

Mit ne tegyél, ha jól akarsz nyaralni

2017. 02. 01. 17:05

Legyen tél vagy nyár, a pihenéshez ugyanaz a néhány összetevő kell, hogy ne a kényszeres munkakerülésről, és bosszankodásról, hanem a tényleges kikapcsolódásról szóljon! Ha nem akarsz belesni a szállásadók és furfangos ajánlatok csapdájába, ezekre figyelj!

A szokottnál jóval nagyobb dömpinggel érkeznek a kedvezményes üdülési ajánlatok, a jobbnál jobb lehetőségeket kínáló szállodák, apartmanok, és miegymás. Na most, alapvetően nem baj az, ha van miből válogatni, csak gyakran el lehet veszni a szuperakciók rengetegébe, és a végén a hiper kedvező ajánlat lefoglalásával, drágábban jön ki, mint amúgy.

Pár aprósággal, azonban elkerülhető az, hogy a szállásadók kicsalogassanak felesleges forintokat a zsebéből. Ezekre figyelj, ha pénztárcabarát, ám mégis kellemes, pihentető kikapcsolódást szeretnél. 

1.) Mindenekelőtt tájékozódj több helyről, ha már kiválasztottad a szállást, ugyanis nagyon sok esetben vannak úgy nevezett „fake” profilok, amelyeket maga a szálloda, apartman, stb. alkalmazottjai üzemeltetnek, ezáltal hamis visszajelzést készítve a szállásról. Ha teheti, 4-5 véleményeket összegyűjtő oldalt tüzetesen nézz át, mielőtt végleg rábólintasz. 

2.) Ne dőlj be az olcsó áraknak. Mert, ahogy tartja a mondás, olcsó húsnak híg a leve. A kedvező ár a foglalás végére általában megduplázódik, mert különféle felárak (hétvégi, ünnepnapi, étkezési, stb.) megfejelik azt.

3.) Kérdezz rá a rejtett költségekre, ugyanis sok esetben a szállásadó nem tartja fontosnak közölni, hogy az őrzött parkolásért, fürdőköntös, internet, tévé használatáért kell fizetni (mert bizony ezek a nívósnak tűnő helyen előfordulhatnak)

4.) Óvakodj a kauciótól. Nem tűnik bizalomgerjesztőnek, ha már egy, egy hetes nyaralás elején 20.000 ft letéti pénzt elkérnek, az esetlegesen okozott károk fejében, amit nyilván visszaadnak, ha mindent rendben találnak az utolsó napon. De mi a garancia arra, hogy tényleg visszaadják, és nem verik ránk az előző vendég okozta kárt? Mondván „az eddig nem volt ott”. A kaució leggyakrabban az apartmanoknál kerül szóba, s a legjobb, ha az ember inkább nem is oda foglal.

5.) Ha teheted, böngéssz át több szállásközvetítő oldalt, mert előfordul, hogy ugyan azért az árért kínálnak sokkal kedvezőbb ajánlatot is. Ne hagyatkozzon feltétlenül a két piacvezető szállásközvetítő oldalra, mert lehet, hogy hasonlót talál jobb áron is.



További érdekességekért, bátran keresse fel a Vakációzzunk Facebook oldalát!

(Forrás: vakaciozzunk.hu | Kép: pixabay.com)